Veider on kirjutada järelehüüet inimesele, keda sa ei tundnud ja keda oled oma silmaga vaid korra vilksamisi näinud. Võib-olla teen ma oma kirjutisega kellelegi haiget, ometi näis mulle, et pean midagi ütlema.

Ma ei tea, kuidas on lood teistega, aga viimastel aastatel on suhtlusportaalide laiema levikuga tekkinud teatav hulk mulle võõraid inimesi, kelle elu ja tegemistega püüan jõudumööda kursis olla. Nimetagem seda siis salasümpaatiaks või kuidas tahes, enamik neist on igatahes naised. Crissie oli üks neist. Ehk pole tark seda tunnistada, aga aastaid tagasi, kui rate.ee polnud veel muutunud üleni varateismeliste portaaliks ja tähelepanulist täiesti tundmatu mõiste, oli ta üks väheseid, kes meeleldi aktsepteeris, et ta oma sõbralisti lisasin. Nii vaatasingi aeg-ajalt ikka, kuidas tal läheb.

Viimased paar kuud polnud ma tema vastu huvi tundnud, aga eile tekkis taas selline mõte. Oma suureks üllatuseks ja meelehärmiks avastasin, et teda pole enam meie hulgas. Ma ei tea, kuidas ja millal see täpselt juhtus ning mul pole seda ka kellegi käest küsida, sest ma ju ei tundnud teda. Vahest on nii paremgi, kuid paratamatult jääb teadmatus kuhugi südamesoppi kripeldama.

Surnutest pole kombeks halba kõnelda, seetõttu räägitaksegi tavaliselt, kui tore inimene lahkunu ikka oli. Nii mõnigi kord on need vaid sõnad, kuid crissie puhul olen, teda isiklikult tundmata, sellega täiesti nõus. Need virtuaaltuttavad, kelle lahkumine mind sama sügavalt puudutaks kui tema oma, võib ühe käe sõrmedel üles lugeda ja näppe jääb ülegi. Crissie lausa kiirgas mingit sisemist sära. Näiteks tuju tõstmiseks piisas, kui vaatasin mõne hetke seda pilti temast. Viitab ju sellele ka tema enda poolt pildile pandud allkiri „Puhas rõõm“. Nüüd ja tulevikus valdab mind seda vaadates paraku peamiselt nukrus. Ma ei tea, kes on nimetatud pildi autor, kuid loodan, et ta ei pahanda, kui seda siin kasutan. See pilt on seda väärt.

 Puhas rõõm

Pea kõik inimesed väärivad võimalust elada vanemaks kui napid paarkümmend aastat. Crissie, ristinimega Kristiin, seda võimalust ei saanud. Täna olid tema matused.

Aitäh sulle nende rõõmsate hetkede eest, mida sa mulle pakkusid, seda isegi teadmata. Kahjuks ei avanenudki mul võimalust sinuga päriselus tuttavaks saada. Puhka rahus!