No nii, parem hilja kui mitte kunagi, aga lõppude lõpuks on Joss Whedoni meistriteose Dr. Horrible’s Sing-Along Blog eestikeelne tõlge või kaasaegsemas kõnepruugis ümberjutustus valmis. Kes tahab, võib selle alla laadida siit. Sõltuvalt mõningatest minupoolse loomeprotsessi käigus tehtud otsustest võib nimetatud tõlge meeldida või mitte meeldida, kuid ma ise olen tulemuse üle küll päris uhke. Kahju ainult, et selle valmimine peaaegu terve aasta võttis. Samas, tänasel päeval ma seda ilmselt ei alustakski, sest nimetatud teos on häirivalt täpselt justkui elust maha kirjutatud, kusjuures minu kanda jääb kahjuks doktor Kohutava roll. Uhkus aga ei lubanud pooleli ka jätta.

Paari sõnaga ka teosest endast. Ma ei oskagi seda väga täpselt klassifitseerida, tõenäoliselt on tegu siiski kolmest umbes veerandtunnisest osast koosneva minisarjaga, sest sellisel kujul see algupäraselt avaldati, mis pilab muusikali vormis superkangelaste kultust. Sarja nimitegelane, doktor Kohutav, püüab meeleheitlikult saada Pahade Paha Liiga täieõiguslikuks liikmeks, kuid käpardlikkuse tõttu ei taha see kuidagimoodi õnnestuda. Peamiseks takistuseks tema teel on enesekeskne kangelane kapten Haamer. Ja loomulikult tuleb mängu naine, sest milline oleks üks õige film ilma armukolmnurgata? Edasi vaadake ise…

Stsenaariumi kirjutas Whedon oma sugulaste ja tuttavatega kahasse 2007. aasta stsenaristide streigi ajal, mil tal midagi targemat teha polnud ja tulemus on suurepärane. Kui Dollhouse’i esimene hooaeg oli minu jaoks teatav pettumus, siis siin on Whedonite dünastia küll tippvormis. Võimalik, et muusikalivormis tulemus pole päris igaühe maitse, kuid julgen seda sellegipoolest kõigile soovitada. Kellele sari meeldib, võiks endale lisaks osta (mitte tõmmata) ametliku DVD, sest erinevalt stuudiote egiidi all valmivatest teostest finantseeris Whedon seda oma rahaga, nii et sedapuhku läheb toetus õigesse kohta. Huvitavamad lisamaterjalid DVD-l on täispikk muusikalivormis kommentaaririba ja fännide poolt saadetud sooviavaldused Pahade Paha Liigaga liitumiseks.

10/10