Mäletan selgesti, kuidas ma eelmise aasta lõpus firma jõulupeol rõõmsalt ütlesin, et 2008 oli minu jaoks väga hea aasta. Tõepoolest oli: üle hulga aja püstitasin endale selged eesmärgid, mida edaspidi peale hakata ja kuhu välja jõuda. Sel aastal ma neile lähemale ei jõudnud, pigem vastupidi. Jah, võin julgelt väita, et 2009. aasta on olnud minu senise elu kõige halvem aasta. Selge märk, et aastad pole vennad.

Samas ei kimbutanud mind sugugi surutis nagu paljusid teisi. Vastupidi, majanduslikult läheb asi pigem paremuse suunas. Tõelised probleemid on olnud mujal. Üks väheseid asju, mis mind rööpast välja suudab viia, on reetmine, mida sel aastal pole juhtunud mitte üks ega kaks, vaid koguni kolm korda.

Enda hinnang pole muidugi teab mis objektiivne, aga arvan, et olen võrdlemisi abivalmis inimene. Kes teab, ehk on mõni lugejagi seda oma nahal kogenud… Mindki on läbi aastate väga palju aidatud ja võib-olla pole ma alati osanud oma tänu piisavalt hästi väljendada. Vahest olen muutunud paremaks inimeseks kui enne, igatahes pole ma kunagi varem tundnud nii tugevat soovi teist inimest aidata kui sel aastal. Vastutasuks olen saanud kaela sellise hunniku solvanguid ja soppa, et seda jätkub õige pikaks ajaks. Muuhulgas olen pidanud kuulma, et olen: pahatahtlik, ignorant, ebakompetentne, valetaja, ajuvaba, pealetükkiv, enesekeskne, üleolev. Kindlasti veel muudki, mis hetkel ei meenu. Seda kõike aastal, mis on võib-olla üldse esimene aasta, kus ma pole (vähemalt enda arvates) teinud midagi, mille pärast häbeneda või piinlikkust tunda. Ma pole eladeski nii palju kurja teinud, et see ära teenida, ehkki mõndagi oleks kahtlemata saanud paremini teha. Käituda alati nii, et seda poleks võimalik mitmeti mõista, ma kahjuks veel ei oska.

Küll puudub sellest nimekirjast üks sõna, mida teavad kõik mu lähemad tuttavad: kangekaelne. Süüdistused, eriti alusetud süüdistused, tekitavad minus ainult trotsi ja tahtmist tõestada, et eksivad teised, mitte mina. Üks süüdistajaist, kellega me pole muide kordagi kohtunud ega isegi suhelnud, juba oli sunnitud oma sõnade pärast vabandust paluma ja ma olen kindel, et kunagi peavad oma eksimust tunnistama teisedki, kuigi see võib omajagu aega võtta.

Siiski on mõned inimesed pidanud sellel aastal minu pärast kannatama, sest eelpoolmainitud üleelamised on negatiivselt mõjunud minu töövõimele ja tööde valmimine seetõttu ülemäära veninud. Ma pole ühelgi varasemal aastal nii palju Dynamicsit vahtinud, aga väga raske on tööle keskenduda, kui mõtted oma rada liiguvad. Võib-olla olen ma töökaaslasi alt vedanud, aga suuresti endast mitteolenevatel põhjustel. Loodan, et nad saavad sellest aru. Positiivne on see, et tahtmine midagi teha on hakanud jälle tagasi tulema.

Aga kõigest hoolimata juhtus lõppeval aastal nii mõndagi positiivset: üle hulga-hulga aja sai käidud külas Lõuna-Eestis elavatel isapoolsetel sugulastel, suure surmaga sai valmis Dr. Horrible’i tõlge, väiksema surmaga said valmis 5 Naruto osa tõlked (ja uuel aastal tuleb loodetavasti lisa), käisin esimest korda klassikalise muusika kontserdil, vaatasin esimest korda kinos ooperit ja kindlasti veel muudki. Samuti tean ma täpselt, mis oli minu selle aasta kõige õnnelikum päev: 5. märts. Mis sel päeval siis juhtus? Ei juhtunudki midagi erilist, tundsin lihtsalt üle hulga aja esimest korda, et olen endale saanud uue ja toreda sõbra. See tunne oleks tõesti võinud kauem kesta…

2010. aasta osas on samuti püstitatud selge siht minna pärast mõneaastast pausi tagasi ülikooli, sedapuhku magistriõppesse. Samuti on kaalumisel mitmeid huvitavaid reisiplaane, kuid midagi kindlat pole ma selles osas veel otsustanud. Võiks ju lubada, et uuel aastal püüan blogi usinamalt pidada kui seni, aga sageli on huvitavamatki teha kui oma mõtteid kirja panna, ehkki juba mõnda aega mõlgub peas mõte kirjutada aeg-ajalt inglise keeles Dynamicsi või siis programmeerimise kohta üldisemalt, aga see on seni jäänud pidama ajapuuduse taha. Kui kellelgi on ideid, millest kirjutada, siis võib sellest alati mulle teada anda ja võib-olla ühel päeval kirjutangi.

Jääme siis lootma uut ja paremat 2010. aastat. 2009. aastast halvem see ju ometi ei saa tulla?!