Vampiiritapja Buffy teise hooaja 2. osas tekitavad Buffyle peavalu mitte ainult vampiirid, vaid ka salapärased hauarüüstajad, kes mingil põhjusel kaevavad lahti noorte tüdrukute haudu ja viivad laibad minema.

Noored konstruktorid on selline Buffy osa, mida tavapäraselt loetakse ikkagi nõrgemate hulka kuuluvaks. Sestap oli mul seda üle vaadates veider tõdeda, et tegelikult oli see päris meelelahutuslik. Kui mälu just alt ei vea, siis ei ole ma seda tegelikult kunagi halvaks pidanud, kuid üht peab siiski ütlema: see osa ei taha sugugi meeles püsida. Praegugi seda juttu kirjutades on vaatamisest möödunud kõigest mõni päev, kuid suurem osa sisust on nagu nõiaväel meelest pühitud. Sellepärast jääbki jutt täna üsna lühikeseks.

Positiivse poole pealt jääb meelde eelkõige kaks asja: kuidas preili Calendar Gilesiga suhtlemisel juhtohjad enda kätte võtab, sest Giles ise sellega ilmselgelt hakkama ei saa, ja kuidas Xander osa lõpus Cordeliast väljagi ei tee, kui viimane teda tänada püüab. Lisaks polnud mul üldse meeles, et siingi mängib ergutuskoori liidrit Amanda Wilmshurst, sattudes sellega mitmes osas kaasa teinud näitlejate nimekirja. Negatiivse poole pealt tuleb ära mainida, et vahepeal juba arenema hakanud David Boreanaze näitlemisoskus on Noortes konstruktorites jälle kuhugi jalga lasknud. Seda, mida arvasid Mark ja tema blogi kommenteerijad, saab lugeda siit.

Huvitav, mis võiks iseenesest olla osa moraal? Ärge rüüstake haudu ega pange mitme surnud tüdruku laibast endale uut pruuti kokku? 8/10