Vampiiritapja Buffy teise hooaja 3. osas saabub linna uus vampiiripaar ning elu Sunnydale’is muutub igaveseks.

Visa pea on Vampiiritapja Buffy ajaloos kahtlemata üks olulisemaid verstaposte, sest just selles osas astub lavale Spike (James Marsters), kelle elu pidi esialgu piirduma vaid mõne osaga, kuid oma tegelaskuju uskumatu populaarsuse tõttu elab Spike siiani. Kahjuks on ülimalt vähetõenäoline, et me tulevikus Marstersit veel Spike’i rollis näeme, sest ehkki ta tundub olevat isegi igavese nooruse allikast jõudu ammutanud, saab ta sellel aastal ikkagi juba 50 (viiskümmend). Ega tema Drusillat mängiv kaasosaline Juliet Landaugi palju noorem pole ja tundub, et lõpuks on tema sünniaja suhtes ka teatav selgus saabunud, sest olen seda teemat uurides netis igasugu numbreid näinud.

Marki ennustus, et teise hooaja peapaha on Pühitsetu (Andrew J. Ferchland), läks niisiis vett vedama, sest too lapsuke läheb käesoleva osa lõpus paraku loojakarja. Tema uus arvamus, et teise hooaja peapaha on Spike, on samuti mõneti kahtlase väärtusega. Huvitaval kombel ei maininud Mark oma arvustuses Drusillat, kes minu meelest on väga huvitav karakter, poole sõnagagi, aga eks seda ole keeruline teha kah, kui sõna crazy kasutamine ise ära keelata.

Minu meelest on Visa pea ehe näide, milline peab olema üks hea Buffy osa. Siin on omajagu huumorit, näiteks Snyderi suust tuleb jälle ainult puhast kulda, samuti kõik punšiga seonduvad stseenid ja Cordelia tegemised, kuid samas on Spike praegusel hetkel Buffyle arvestatav ja ohtlik vastane, mitte vastase karikatuur, kelleks ta tulevikus muutub. Iseenesest ei ole tegelaste areng halb ja arusaadav, et kui pahalane tervelt viis hooaega ainult julma neima haub, läheb asi igavaks, kuid kahjuks muutub Spike’i tegelaskuju muudatuste käigus paljuski farsiks. David Boreanaz suudab sedapuhku, vastupidiselt eelmisele osale, positiivselt üllatada. Angeluse mängimine tuleb tal vähemalt esialgu paremini välja kui piinatud hinge rollis esinemine.

Kui millegi kohta kobiseda, siis Sheila (Alexandra Johnes) tegelaskuju jääb igavaks ning osa ei kaotaks suurt midagi, kui ta siit täiesti välja lõigata, paar Snyderi kildu välja arvatud. Aga nii väike puudus hinnet küll ei mõjuta.

Spike: Mulle ei meeldi küll kiidelda, aga… Keda ma siin lollitan? Ma armastan kiidelda! 10/10