Vampiiritapja Buffy teise hooaja 7. osas saabub Sunnydale’i Ford (Jason Behr), Buffy vana koolikaaslane Los Angelese päevilt. Just tema algatab intriigi, mis paneb tegelased üksteisele valetama. Ent ons kõik valed halvad või saab mõnda neist teatud juhtudel õigustada?

Lõpuks jõudis ka Mark Drusilla äramainimiseni. Iseenesest pole see üllatav, sest selles osas on tal eelmistest märksa suurem roll, ta satub Angeliga jutusoonele ja puha. Huvitaval kombel ei oska ma ise Valeta mulle kohta eriti midagi öelda, mis sest, et selle on kirjutanud ja lavastanud Joss Whedon. Tõsi, iga kord, kui seda vaatan, häirivad mind just need kohad, kus Ford ekraanil on, kuid ma ei saagi aru, kas selles on süüdi tegelaskuju või näitleja. Roswelli vaadates Jason Behr mind justkui väga ei häirinud, aga Buffys tundub küll miskit valesti olevat. Oletame igaks juhuks, et see ongi niimoodi mõeldud.

Selles osas on jällegi palju meeldivaid momente, näiteks kuidas Angel Willow’l külas käib, Gilesi lõpumonoloog, Gilesi ja Jenny vahel tärkav suhe (millele järgmises osas mõistagi pidur peale pannakse, sest… Whedon ju) jne. Seda, et Spike parimad repliigid omale saab, pole vist mõtet enam mainidagi, aga ikka mainin. Tillukeses kõrvalrollis kohtame esimest korda Chanterelle’i (Julia Lee), kelle elutee osutus Buffyversumi skaalal üllatavalt pikaks, ehkki neid kordi, mil temaga kohtusime, oli lõppude lõpuks üsna vähe.

Marki arvustuse kommentaare lugedes hämmastas mind veel üks asi: nimelt see, kuidas ma polnud seniajani ise ära tabanud, et Spike on selles osas ainus inimene (olgu-olgu, vampiir), kes ei valeta ja täidab Fordile antud lubaduse. Mõte, et huvitav, miks ta Fordi ikkagi vampiiriks muutis, on mul muidugi peast läbi käinud, aga seos valetamisega täiesti tähele panemata jäänud. Häbi mulle. 10/10

Ford: Mis juhtus? Spike: Me oleme keldris luku taga. Ford: Ja Buffy? Spike: Tema ei ole keldris luku taga.