Vampiiritapja Buffy teise hooaja 15. osas terroriseerib Sunnydale’i salapärane kiskja ja linna saabub libahundikütt Cain (Jack Conley), kuid ära ei tasu unustada, et Angelgi on nüüd paha peal väljas.

Et kõik ausalt ära rääkida, siis peab alustama sellest, kuidas libahunditemaatika mind alati suhteliselt külmaks on jätnud. Vampiiridel on vähemalt teatav motivatsioon, miks nad teevad selliseid asju, nagu teevad, kuid libahundid on lihtsalt mörisevad kollid, kelle ainus eesmärk on ohver ribadeks kiskuda. Jah, siin tuleb mängu moraalne dilemma, et libahunt on suurema osa ajast inimene, kuid vampiiridega võrreldes tunduvad nad siiski ühedimensioonilised tegelased. Osaliselt põhjustab seda ilmselt massimeedia ise, sest sageli ei püütagi neile mingit isikupära anda. Viimane ehe näide on eile vaadatud Teispoolsus: Ärkamine (Underworld: Awakening). Taas vampiirid ja mörisevad kollid. Faasid on selles mõttes meeldiv hälve, et eelkõige pühendutaksegi libahundi tapmise eetikale ja võrdlemisi nadi välimusega mörisevat kolli näidatakse minimaalselt. Halli ala süvendab veelgi tõsiasi, et libahundiks osutub kõigile teada-tuntud Oz (Seth Green), keda miski rööpast välja ei vii. Isegi mitte teadasaamine, et tema ongi libahunt.

Üks kõrvalliin puudutab Larryt (Larry Bagby III), kes Xanderi õhutusel otsustab poiste riietusruumis kapist välja tulla. See on Markile ilmselt südamelähedane teema, sest on ju temagi gei, kuid Faasides jääb Larry osaks siiski eelkõige koomilise vahepala roll, mis igaühele ei pruugi meeldida. Veel üks liin jälgib hinge kaotanud Angelit, kes vabastab Ozi pisut liiga mugavalt tapmiskahtlustest. David Boreanaze kiituseks tuleb öelda, et halva tegelase mängimine õnnestus tal vähemalt sel hetkel küll oluliselt paremini kui positiivne kangelane. Tegelikult oleks seda võinud juba eile mainida, kuid mis parata, ära ununes. Ja lõpuks on siin veel Cain, kes Buffyga kordamööda üksteisele kaikaid kodarasse loobivad. Minule Caini karakter meeldis ja teda oleks tahtnud sarjas rohkem näha, aga ega iga soov ei täitu.

Peategelastele lõppes käesolev osa suhteliselt õnnelikult: Oz jäi ellu, Oz ja Willow suudlesid esmakordselt ning Xander ja Cordelia käivad juba üsna avalikult. Mis see punasärk Theresa (Megahn Perry) ikka nii väga loeb. Peamine on ju see, et meie kangelased saaksid rõõmsa meelega uutele ohtudele vastu astuda. 9/10

Giles: Ärme hüppa järeldusteni. Buffy: Ma ei hüpanud. Astusin pisikese sammu ja seal need järeldused olid.