Vampiiritapja Buffy teise hooaja 21. osas leitakse Sunnydale’ist kivistunud deemon Acathla, kes virgudes suudaks terve maailma põrgudimensiooni imeda ja Angelil on kange tahtmine sellega ajalugu teha. Buffy peab leidma võimaluse kas tema peatamiseks või tema hinge taastamiseks.

Joss Whedoni kirjutatud ja lavastatud Virgumise 1. osa on suuresti täiuslik televisioon. Midagi oluliselt paremat on lihtsalt võimatu teha. Selline oli minu mulje rohkem kui 10 aastat tagasi, kui seda esimest korda nägin, ja selline on minu mulje praegu. See on siis osa, mis algab klassikalise kirjaga Galway 1753 ja viib meid esmakordselt pildis tagasi Angeli minevikku. Näeme nii seda, kuidas temast endast vampiir sai, kuidas ta käitus Drusillaga, kuidas mustlased taastasid tema hinge, kui lõpuks ka seda, miks ta otsustas saada kellekski enamaks kui rentslist rotte otsivaks hulguseks. Viimane tagasivaade on ühtlasi väike vihje Vampiiritapja Buffy täispikale filmile, millest asi kunagi alguse sai. Näeme Buffyt, kes on sel hetkel vägagi praeguse Cordelia moodi, ja seda, kuidas talle läheneb tema esimene valvur Merrick. Donald Sutherlandi asemel on sarjas selles rollis Richard Riehle. Tänapäeva paranoilises maailmas lõpeks taoline olukord, kus kahtlustäratavad vanamehed Buffyt pidevalt piiravad, mõistagi rutem kui muidu ja tema valvurid leiaks end peagi vanglamüüride vahelt. Sarah Michelle Gellari näoilme pärast seda, kui Buffy tapab oma esimese vampiiri, väärib eraldi mainimist ja on üks osa tipphetki.

Virgumise 1. osa on oma toonilt erakordselt sünge, kuigi algus vahest päris sellisena ei paista. Vaatame, kuidas see osa lõpeb: Angel veab Buffyt (järjekordselt) ninapidi, Kendra (Bianca Lawson) on surnud, Xander ja Willow vähemalt vigastatud, Giles vampiiride poolt kaasa viidud ja Buffy vägagi kompromiteerivas olukorras politsei poolt kinni peetud. Sel hetkel tundub küll, et kõik läheb vampiiride plaanide kohaselt, ehkki Angeli käitumine Spike’i suhtes on viimase juba võrdlemisi närvi ajanud. Nii ei suuda Spike oma rõõmu varjata, kui mõõga väljatõmbamine Acathla rinnust ebaõnnestub. Tundub, et headel on veel lootust, hoolimata sellest, et Angeli hinge taastamisest midagi välja ei tulnud.

Whistleri rollis astub Virgumises üles Max Perlich, kes esialgu pidi buffyversumis tulevikuski kaasa lööma, näiteks loodi Doyle’i tegelaskuju Angeli sarja alles siis, kui selgus, et kahjuks või õnneks me teda rohkem ei näe. Sellegipoolest on Whistler ja Doyle päris sarnased: mõlemad on deemonid, kelle ülesandeks maailmas tasakaalu hoidmine. Samuti oli hea meel üle hulga aja näha Julie Benzi, kes tapeti võib-olla liiga ruttu, ehkki ähvardused, mil puudub sisu, muutuvad üsna ruttu tüütuks. Olen seda vist vähemalt korra juba ka maininud. Kommentaarid Marki lehel olid samamoodi suuresti positiivsed, välja arvatud David Boreanaze iiri aktsendi osas, mis jätab tõepoolest pehmelt öeldes soovida. 10/10

Spike: See on kivijurakas. Oodake, kuni sellest sõpradelegi räägin. Neil küll nii jurakat kivi ei ole.