Allan Finch on surnud ning Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 15. osas tuleb Buffyl ja Faithil leppida, et toimunut ei saa olematuks muuta, ja õppida selle teadmisega edasi elama. Tundub aga, et Faith teeb juhtunust valed järeldused.

Tegelikult läks juba eelmise osa ülevaade lõpupoole sujuvalt üle Tagajärgedes toimuvale ehk teisisõnu ruttasin pisut ajast ette. Selles osas näeme, kui erinevalt Buffy ja Faith Finchi (tahtmatule) tapmisele reageerivad. Buffy on süütu inimese surmast kohutavalt löödud, kuid Faith püüab igati jätta mulje, et talle ei lähe see absoluutselt korda. Puudu on vaid tema lemmikväljend Five by five, mille eestikeelse tõlke jätan siinkohal enda teada. Tegelikult pole see mõistagi nii, ükskõik kui palju Faith ka ei teeskleks, kuid suutmatus oma kaaslasi usaldada viib ta lõpuks halvale teele. Suur roll on neis sündmustes Wesleyl, kes nüri järjekindlusega Valvurite Nõukogu juhiseid täites saavutab selle, et Angel, kes võib-olla suutnuks Faithi õigele rajale suunata, jäetakse sellest võimalusest ilma. Tulevikus näeme, et reaalne šanss sündmuste selliseks arenguks olnuks asjaolude parema kokkulangemise korral olemas.

Osa tasemest rääkides peab tunnistama, et minu arvates kannatab Marti Noxoni kirjutatud Tagajärjed paljuski samade puuduste all nagu eelmine osa Pahad tüdrukud: tegevust on, süngust on, aga kaasa ei haara. Kolmanda hooaja ühtlase taseme taustal tunduvad need kaks osa ühed nõrgemad, millest toimuva tähtsust arvestades on kahju. Selle asemel avaneb Tagajärgedes peamiselt võimalus näha Faithi nõmedalt käitumas. Kes teab, vahest oleks Whedon suutnud tema siseheitlusi ise mõjusamalt esile tuua. Huumor puudub samuti peaaegu täielikult, välja arvatud stseen, kus Cordelia ja Wesley omavahel flirdivad. Kusjuures, kui Cordeliast juba juttu tuli, siis tema tegelaskuju on samuti läbi teinud taandarengu. Kuna Charisma Carpenteri nimi figureerib algustiitrites, kirjutatakse Cordelia igasse osasse sisse ning ta vilksatab korra, tavaliselt kohe alguses, ekraanilt läbi, kuid midagi mõistlikku talle teha ei anta. Ta kas ütleb Xanderile midagi inetut, flirdib Wesleyga või teeb mõlemat. Ja ongi kõik. Sama lugu on Oziga, kes Tagajärgedes end erandlikult üldse näole ei anna, erinevalt eelmisest osast, kus ta ühes stseenis siiski kaasa tegi. Kuna tegijad ei osanud Oziga edaspidigi midagi peale hakata, andes talle regulaarselt üks-kaks repliiki osa kohta, lahkuski Seth Green järgmisel hooajal sarjast.

Lisaks leiab Tagajärgedes oma otsa mustanahaline vampiir hr Trick (K. Todd Freeman), kelle puhul Marki arvustuste kommenteerijad armastavad välja tuua, et tegemist on esimese arvestatava mittevalge tegelaskujuga, kes üle ühe osa vastu pidanud. Kuna linnapea vajab tema asemele uut abilist, siis pakub Faith talle oma teeneid, millest saab alguse üks väga imelik, kuid meelelahutuslik suhe. Samuti püüab Faith Xanderit vägistada ja/või kägistada, kuid kuna see juhtub Xanderiga, siis teatud inimeste meelest on see tunduvalt andestatavam tegevus kui vastupidine. Topeltmoraal on tore asi. 8/10

Giles: Faithil on palju andeid, kuid õnneks pole valetamine üks neist.