Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 16. osas on endine deemon Anyanka (Emma Caulfield) sügavalt pettunud, et asjade käik ta õpilasena Sunnydale’i lukustas. Kuna Anyanka, värske nimega Anya, ülemus D’Hoffryn (Andy Umberger) keeldus teda aitamast, pöördub ta oma murega Willow poole, kuid mõistagi ei lähe miski nii, nagu plaanitud.

Pärast kaht pisut nõrgemat osa naaseb Vampiiritapja Buffy Teisikutega tippvormi. Joss Whedon haarab pärast pausi ise sule ning kirjutab ja lavastab osa, mida üldiselt peetakse sarja üheks tugevamaks. Seejuures ei saa öelda, et Teisikute edu oleks ainult Whedoni teene, päris suur roll on ka Alyson Hanniganil, kes peab mängima: Willow’d, vampiir-Willow’d, Willow’d, kes teeskleb, et on vampiir-Willow, ja vampiir-Willow’d, kes teeskleb, et on tavaline Willow. Selle osaga esitab Alyson Hannigan Sarah Michelle Gellarile tõsise väljakutse teemal, kumb on parem näitleja. Üldine arvamus on see, et Hannigan on parem, kuid minu jaoks on elu näidanud, et hea lavastaja käe all näitab Gellargi väga head sisu. Selles suhtes meenutab Sarah Michelle Gellar Natalie Portmani või Leonardo DiCapriot, kes võivad teha väga häid rolle, aga mõnes teises filmis olla uskumatult nõrgad. Hannigani tase on ilmselt tõesti ühtlasem, ehkki tema värskeimat tööd sarjas Kuidas ma kohtasin su ema (How I Met Your Mother) pole ma näinud, sest ma lihtsalt ei seedi tüüpilisi komöödiasarju. Kuidas ma kohtasin su ema võib olla erand, kuid vähemasti seni pole jagunud tahtmist seda välja selgitada, sest kui on valida puhtakujulise komöödia ja millegi tõsisema vahel, siis valin pigem tõsisema. Hea nali õigel hetkel on samas nagu rusikas silmaauku, leidub ju Buffyski piisavalt huumorit.

Üks neist osadest, mis toimuvat läbi huumoriprisma vaatab, ongi Teisikud. Olen maininud, et huumoriga kiputakse Buffys mõnikord üle pingutama ja ei ole Whedon isegi sellest patust prii, kuid Teisikutes sisaldub seda täpselt õiges vahekorras. Paljud naljad tulenevad näiteks asjaolust, et vaataja on targem kui tegelased, teades, et Willow ei ole tegelikult surnud ja alternatiivsest reaalsusest saabus Sunnydale’i lihtsalt veel üks Willow. Teised seda aga ei tea, mis teeb nende reaktsioonid halenaljakaks. Pealegi löövad kaasa regulaarsed killuloopijad linnapea Wilkins ja (üle hulga aja) direktor Snyder. Kahjuks on Snyderil küll ainult üks stseen osa alguses ja üleüldse on teda kolmandal hooajal liiga vähe näha, kuid selle vähese, mis talle pakutakse, kasutab Armin Shimerman kenasti ära. Linnapeal on samuti täpselt üks stseen ja nalja viskab põhiliselt Faith, ent ikkagi oli tore teda selleski osas näha.

Teisikud tutvustab meile mitut uut tegelast, kellest üks on deemon D’Hoffryn. Andy Umberger on Carlos Jacotti järel järgmine näitleja, kellel ette näidata kuldne kolmik: rollid Buffys, Angelis ja Fireflys. Buffys näeb ta välja sinakas ja sarviline, mistõttu on järele vaatamata raske määratleda, keda ta mujal mängis, kuid teistes sarjades esines ta ainult ühes osas, ehkki inimkujul, seega on D’Hoffryn tema suurim roll Whedoni sarjades. Samuti näeme esmakordselt kõva peaga korvpallurit Percyt (Ethan Erickson), kelle vampiir-Willow raamatuid lugema sunnib. Puänt Rooseveltide kohta on kusjuures hoopis teisest mastist, kui üldlevinud jalaga-makku naljad ja hea on tõdeda, et intelligentset vaatajat pole Ameerikaski täiesti unustatud. Pigem on Buffy tegelased liigagi targad ning Buffy ja Cordelia teavad asju, mida nad loogiliselt võttes teada ei tohiks. Samas, testitulemused olid neil ju üllatavalt head…

Parim tegelaskuju Teisikutes on mõistagi alternatiivsest reaalsusest pärit vampiir-Willow ise ning mul on tõsiselt kahju, et ta oma tegelikus reaalsuses varajase otsa leidis ja me teda rohkem ei näe. Ühtlasi on vampiir-Willow selge hoiatus, millises suunas päris-Willow tulevikus areneda võib, kui ta ette ei vaata. Need, kes tulevasi hooaegu näinud, ilmselt teavad, et ega ta ei vaata. Samuti ennustab sari juba siin ette Willow tulevasi lesbisuhteid, millest Mark tõenäoliselt vaimustusse satub.

Lõpetuseks veel niipalju, et kuigi Buffys kõlav muusika kipub olema üsna kõikuva tasemega, siis Virgin State Of Mind on minu meelest väga hea lugu, väärides eraldi väljatoomist ja Youtube’i linki. 10/10

Snyder: Tean, et tahad meie kooli hädast välja aidata. Küsi, kuidas ma tean. Willow: Kuidas te… Snyder: Lihtsalt tean.
Buffy: Giles, on ideid, mis toimub? Giles: Midagi… midagi väga veidrat on teoksil. Xander: Kas suudate uskuda, et Valvurite Nõukogu selle mehe lahti lasi?
Vampiir-Willow: See maailm pole üldse lõbus. Willow: Märkasid ka, mis?