Olen juba mitu korda aasta viimasel päeval teinud lühikokkuvõtte möödunud aastast. Praegu veel käesolev, 2013. aasta tundus mööduvat palju kiiremini kui eelmised. Kõik vaba aeg on justkui kuhugi kadunud, mõistus ainult ei võta, kuhu ta niimoodi kaob.

Eelkõige oli 2013. aasta minu jaoks füüsika õppimise aasta. Jah, kahjuks tuli veel vanas eas TTÜ-s hakata rinda pistma Füüsika I ja II nimeliste ainetega. Esimene osa on nüüd edukalt läbitud, teise osa suhtes peab vastuse andma järgmine kuu. Õnneks näib, et nõuded on viimaste aastatega lõdvemaks muutunud, vastasel juhul kulunuks füüsika õppimisele ajaliselt liigagi suur hulk tunde sellest aastast. Samas ei saa väita, et see oleks olnud raisatud aeg, mällu on tulevikuks talletatud nii mõndagi kasulikku.

Ebaõnnestumiste hulka tuleb kahtlemata lugeda poolelijäänud Coast-To-Coast matk Inglismaal. No kes kurat oskas ette näha, et Põhja-Inglismaal on kaks nädalat järjest ligi 30 kraadi sooja, päike paistab vahetpidamata ja kusagil ei tule piiskagi vihma. Ilm oli nii kuiv, et isegi rabades, kust tarkade raamatute põhjal jalgu märjaks tegemata kunagi läbi ei pääse, ei leidunud veetilkagi. Sellistes tingimustes oli targem matk pärast seitset päeva ehk ligikaudu poolel teel katkestada. Raja kõige keerulisem, Lake Districti osa, sealhulgas matkaraja kõrgeim punkt Kidsty Pike, õnnestus enne katkestamist siiski seljataha jätta. Plusspoolele võib kanda kapatäie kogemusi järgmisteks kordadeks ja kohtumised huvitavate inimestega, näiteks eestlasest baarimehega tillukeses Stonethwaite’i külas.

Miinuspoolele tuleb liigitada ka paljud pooleliolevad asjad, millega oleks soovinud selle aastanumbri sees valmis saada. Näiteks on endiselt lõpetamata Joss Whedoni filmi Palju kära ei millestki tõlge Subclubi jaoks. Õigemini, tõlge ise on juba ligi kaks kuud valmis, ent tiitrite ajastus jätab soovida ja nende korrigeerimine on nii nüri tegevus, et ei taha üldse edeneda. Nimekiri poolikutest asjadest on tegelikult häbematult pikk.

Aga muidu oli tore aasta.