Nagu näha, on see blogi peaaegu terve aasta suhtelises varjusurmas püsinud. Kuna aasta lõpp aga läheneb, võiks siiski püüda siia midagi kirjutada. Algusest saadik on seda blogi vaevanud ka pidev mahakukkumine suvalistel aegadel, millel on olnud mitu põhjust. Esiteks kipub Apache’i veebiserver aeg-ajalt teadmata põhjusel rippuma jääma. Selle vältimiseks kirjutasin ja panin käima väikese programmikese, mis iga 15 minuti tagant kontrollib, kas server on püsti või mitte. Seega ei tohiks Apache’i põhjustatud katkestused enam nädalaid kesta nagu vanasti.

Teiseks vahetasin hiljuti internetiteenuse pakkujat, liitudes sellise suurepärase firmaga kui STV (millegipärast tahtis selle V asemele kangesti tulla B-täht, alles neljandal või viiendal katsel sain õigele tähele pihta; ei tea, kas alateadvus mängis taas vingerpussi). Kuna STV ühendus pakub vaikimisi dünaamilist IP-aadressi, põhjustas nende liigsage vahetumine samuti veebilehe kättesaadavuses katkestusi. Pärast kolmandat korda ei jäänudki muud üle kui endale uuesti staatiline IP tellida. Kulus vaid nädal, et neile selgeks teha, mida ma täpselt soovin. See-eest on nüüd kõik tipp-topp ja loodetavasti jääbki nii.

Tahaks väga loota, et tulevikus kirjutan siia sagedamini kui seni. Ideid, millest kirjutada, on igatahes piisavalt, küsimus on selles, palju jätkub tahtmist ning viitsimist seda teha. On ju lisaks blogimisele teisigi huvitavaid ajaveetmise võimalusi. Loodame aga parimat.