Seoses WordPressi uue versiooni väljalaskmisega mõtlesin, et kirjutan paar sõna sellest, mis tarkvara ma üldse blogipidamiseks kasutan. See huvitab kindlasti vaid itimehi, aga mis sellest.

Alustaks siis sellega, et www.spiderworld.com käib minu isiklikus arvutis, mille nimi (nagu väga suured huvilised traceroute‘i kasutades välja võivad selgitada) on MEDUSA. MEDUSA operatsioonisüsteem on Windows Vista 64-bit Ultimate Edition. Kahtlemata on küllalt neid, kelle meelest Vista on saatanast, aga mina ei oska tema kohta küll suurt paha öelda. Mõistagi on tal omad kiiksud, aga mind need suurt ei häiri. Vahest on asi ka selles, et suurema osa ajast olen sisse logitud domeeni administraatorina (oh seda turvariski!), nii et UAC mind ei tülita.

Muu blogi jooksutamiseks vajalik tarkvara on vabavara. Nendeks on siis veebiserver Apache koos PHP toega ja andmebaasimootor MySQL, mida kõiki üritan jõudumööda uuendada, kui uus versioon välja tuleb. Blogi kirjutamiseks kasutan WordPressi, nagu juba mainitud. Eile õnnestus see suhteliselt lihtsa vaevaga ka versioon 2.7 peale üle viia. Muuhulgas tundub, et selles versioonis on isegi dashboard täiesti kasutatav, mida minu arust varem küll öelda ei saanud. Kujundus ehk teema on Tiga, mida igaüks võib lehe allservast isegi lugeda. Kui ma kunagi ammu kujundust valisin, oli see üks väheseid, mis suutis end üle terve ekraanipinna mahutada, mitte ei näidanud vaid kitsast riba teksti ekraani keskel. Just sellepärast saigi see valitud. Tõsi, ma pole proovinud, milline see väiksema resolutsiooniga välja näeb, ehk peaks seda kunagi tegema.

Lisaks jooksutab MEDUSA spiderworld.com nime- ja meiliserverit, aga nendest ma vähemalt praegu pikemalt ei pajata.