Mark on Buffyt vaadates esimese kahe päevaga oma kodulehele nii palju lugejaid leidnud, et see on pidevalt koomas ja väga raske löögile pääseda. Nüüdki, mil seda juttu kirjutan, on lehekülg taas loojakarjas.

Aga asume siis Buffy 2. osa kallale. 1. osa lõppedes oli Buffy teatavasti võrdlemisi nirus seisus, sest Luke’i vari kõrgus ähvardavalt tema kohal, valmistudes pidusööki nautima. Buffy mõistagi pääseb täbarast olukorrast, kuid oht pole lõppenud, sest Käskija alamatel on kuri plaan viia ellu salapärane Lõikuspidu. Buffy ja sõbrad peavad: 1) välja selgitama, mis see on; 2) kuidas seda ära saab hoida.

Marki tähelepanekud selle osa kohta on üsna terased ja lähevad enamasti täppi, kuid hämmastama paneb see, et tal ei jagu sõnu selle tarvis, mida saadab korda David Boreanaz. Ma ei oska sellele head nime andagi, ent näitlemiseks seda igatahes nimetada ei saa. Esimeses osas torkas tema häbiväärselt halb rollisooritus vähem silma, sest talle jagus lihtsalt vähem repliike, kuid siin tuleb tal rohkem sõna sekka öelda. Seda tehes püsib tema näol nõme irve, mis ei haaku absoluutselt hiljem sarjas toimuva ega Angeli karakteriga. Õnneks teeb Boreanaz Buffy ja Angeli jooksul läbi märkimisväärse arengu näitlejana ning esialgse mannetuse võib ajada selle kaela, et tegemist oli üldse ühe tema esimese osatäitmisega. Eilne kommentaar selle kohta, et Mark Metcalf on camp‘i tipptase, sobinuks tegelikult samuti rohkem tänasesse päeva, sest 2. osas on tal märkimisväärselt rohkem öelda ja tema suust voolab puhast kulda.

Osa tervikuna on kahjuks nõrgem kui süžeeliini esimene pool ja tegevus ebaühtlaselt jaotunud, samuti on Jesse surm mind millegipärast alati külmaks jätnud, kuid seda kompenseerivad suurepärane hero shot (tõenäoliselt Buffy algustiitrite parim), mitmed väärt mõttevahetused (nt Sensible girl with her feet on the ground. või I need to sit down. – You are sitting down.) ja Harmony (Mercedes McNab) esimene tulek. Selle eest üks lisapunkt. 7/10

Hero shot

Kui veel Marki leheküljest juttu teha, siis hämmastas mind tõsiselt üks asi. Nimelt häiris inimesi Buffy lauses God, I am so mentally challenged see viimane fraas, mis võivat solvata puudega inimesi. Tuleb välja, et lisaks nimetatud väljendile on taunitud ka näiteks sõnad lame (sest tähendab muuhulgas lombakat), crazy, insane jne. Ma igaks juhuks parem ei ütle, kuhu need tegelased sellise jutuga minu arvates võiks minna. Pigem sobivad seda teemat lõpetama Gilesi sõnad: The Earth is doomed.

WTF Is This Shit?

Hea seegi, et keegi samas fraasis Piibli teise käsu rikkumist ei näinud. Prioriteedid, prioriteedid…