Vampiiritapja Buffy teise hooaja 9. osas on Spike ja Drusilla järjekordselt paha peal väljas, kutsudes Buffyt taltsutama Taraka ordu palgamõrvarid, kellele sekundeerib jokker Kendra (Bianca Lawson).

Minu kutsumus, 1 on osa, mille kohta võiks öelda, et tegu on vaikusega enne tormi. Kui järele mõelda, siis näib, et arengut on tunduvalt vähem kui tavaliselt ja mitmed stseenid tekitavad küsimuse, kas autoritel said tõesti ideed otsa. Näiteks Buffy uisuväljal annab küll Sarah Michelle Gellarile võimaluse oma oskusi näidata, kuid tõmbab tempo mitmeks minutiks täiesti maha. Samas võimaldab taoline aeglus pühendada rohkem tähelepanu Buffy ja Angeli tärkavale suhtele, mis ei ole küll halb, kuid tabab kiirusega harjunud vaatajat ootamatult. Külalisesinejad saavad Minu kutsumuse 1. osas täiega tõmmata: Oz (Seth Green) ütleb terve osa jooksul umbes kolm lauset ja Snyderitki (Armin Shimerman) näeme vaid korra. Kui päris aus olla, siis ei paista ka Spike ega Drusilla millegi erilisega silma ja Taraka ordu meenutab väga esimesel hooajal Buffyt tapma saadetud kolme vampiiri, seega tallab ideegi vaevu rohtunud rada.

Märkimist väärib, et selles osas teeb taas kaasa terve trobikond tegelasi, kellega kohtume hiljemgi (jätan välja need, kes esinevad ainult jätkuosas), esimene neist muidugi kohe alguses mainitud salapärane Kendra, keda mängiv Bianca Lawson kandideeris esialgu ka Buffy rolli. Sellest ei saanud küll asja, kuid Kendra roll kirjutati just talle mõeldes. Teised uued karakterid on Koputaja-Willy (Saverio Guerra) ja prillidega vampiir Dalton (Eric Saiet). Ette rutates võib öelda, et Kendra ja Daltoni osalus sarjas jääb paraku lühikeseks.

Minu kutsumuse 1. osa on tõepoolest niivõrd mittemidagiütlev, et kui lõpp välja arvata, poleks tema kohta suurt midagi öelda. Aga see lõpp… mis muuhulgas ka Marki hüsteeriasse viis… See lõpp (Mina olen Kendra… vampiiritapja) on kõigi cliffhanger‘ite isa, mis tabas kunagi ammu mindki täiesti ootamatult (Mida? on sellises olukorras arvatavasti adekvaatne reaktsioon). Ja just see lõpp kergitab osa hinnangu 8/10 peale.

Lõpetuseks veel paar sõna pealkirja tõlke kohta. What’s My Line? on üks tobedavõitu telemäng, mida näidati kunagi isegi ETV ekraanil ja mida juhtis Reet Linna. Paraku ei klapi Kuulus või kummaline osa pealkirjaks kohe kuidagi, mistõttu olin sunnitud midagi pisut lamedamat välja mõtlema. Ent pole hullu, nii mõnigi tulevane pealkiri on tunduvalt põnevam, aga neist juba siis, kui aeg on käes.

Xander: Mul on hea meel, et pidasite võimalikuks minuga niivõrd avameelne olla, ning ükskord loodan end leida olukorrast, kus saan teile samaga vastata.