Vampiiritapja Buffy teise hooaja 18. osas satub tõbine Buffy haiglasse, kus mitu last salapäraselt sureb. See tuletab Buffyle meelde, et midagi sarnast juhtus aastaid tagasi tema sugulase Celiaga.

Pärast mitut väga head osa järjest tabas Buffy tegijaid teise hooaja lõpus ilmselt pisuke mõõn ja finaali eel said ideed kapitaalselt otsa, mistõttu tuli tervelt kolme osa puhul inspiratsiooni ammutada klassikalistest õudusfilmidest. Surm võtab oma on neist esimene, võttes aluseks Elm Streeti luupainaja (A Nightmare On Elm Street). Surnukeha liigub iseenesest mööda koridori? Arsti rinnale tekivad saladuslikult nelja küünise jäljed? No kuulge…

Siiski tasub tegijatele pisut au anda, sest neil õnnestus välja mõelda piisavalt kõhedusttekitav koletis, kellel on veelgi kõhedusttekitavam nimi: Der Kindestod (saksa keeles lapsesurm). Kui ta esimest korda ekraanile ilmus, siis ma koguni võpatasin, ehkki teadsin, et ta tuleb. Räägin mõistagi viimatisest vaatamiskorrast, mitte esimesest. Ent paralleelid Freddy Kruegeriga on ikkagi ilmsed, kuigi kurikuulsat unenäotapjat nimepidi ei mainita. Vahe on vaid selles, et Freddy näitab end unenägudes, aga Der Kindestod ainult palavikus lastele. Järgmises kahes osas, erinevalt sellest, tuuakse eeskujud lausa nimepidi välja. Ei oskagi öelda, kumb nüüd parem variant on.

Üldiselt on tegu võrdlemisi mittemidagiütleva osaga. Peaaegu kogu tegevus toimub haiglas, mis võib tähendada, et sarjale eraldatud raha sai lihtsalt enne hooaja lõppu otsa. Kahjuks pole haiglakeskkond piisavalt huvitav, et põnevust terve osa vältel üleval hoida ja kogu kõrvalliin doktor Backeriga (Richard Herd) on lihtsalt ülearune. Angel ilmub paar korda välja ning pinge kohe tõuseb, kuid ainult temast ei piisa. Seksi ja linna tüdrukute geisõber Willie Garson osaleb samuti mõnes stseenis, aga temastki jääb väheks. Õõvastavat lõpplahendust, kus me Der Kindestodi päriselt aktsioonis näeme, peab ootama kaua, liigagi kaua. Marki lehe kommentaaridest võis lugeda, et nii mõnelegi jättis see sellegipoolest sügavad hingehaavad. 6/10

Giles: Cordelia, oled sa taktitundest üldse kuulnud? Cordelia: Taktitunne on tõe ütlemata jätmine. Jätan vahele.
Xander: Cordy, sa võiksid Gilesiga kaasa minna. Giles: Mispärast pean mina… Hea mõte, abiline kuluks mulle ära. Cordelia: Lähme siis, Taktitunne.