Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 3. osas saabub Sunnydale’i järjekordne Tapja. Kuid ta ei tule üksi, temaga koos tulevad linna raske mineviku taak ja mõned vampiirid. Lisaks kaas-Tapja kantseldamisele peab Buffy jõudma selgusele oma armuelu osas.

Seekord tuleb alustada pealkirjast. Selle osa pealkirja on suhteliselt võimatu normaalselt eesti keelde tõlkida, sest ehkki see viitab ühelt poolt klassikalisele vormelile usk, lootus, armastus, on ühtlasi tegemist tegelaste nimedega. Jah, Faith, Hope, Trick on esimene kord, mil teleekraani kaunistasid klassikalised sõnad Eliza Dushku as Faith. Tuleb tunnistada, et kunagi ei saanud ma Dushku fenomenist hästi aru ning ta jättis mind suhteliselt külmaks, aga järk-järgult oleme omavahel oluliselt südamelähedasemaks saanud. Oli tema pilt ju aastaid isegi minu tööarvuti taustapildiks. Minu USA-maal käigu ajal, mis langes juhtumisi WGA streigiga ühele ajale, oleks avanenud võrdlemisi hea võimalus teda ka oma silmaga näha, kuid Claire Danes jäi sedapuhku peale, nii ongi Dushku elusuuruses kahjuks seniajani nägemata. Kahtlemata on olemas Dushkust oluliselt andekamaid näitlejaid, nagu Nukumajake (Dollhouse) veenvalt tõestab, kuid Faithi karakter mängib just tema tugevuste peale ja sellesse rolli sobib ta justkui valatult. Ekraaniväliselt jätab Dushku aga ühe mõistlikuma kuulsuse mulje. Vanasti arvasin sama ka Kristen Belli kohta, kuid tema tõmbas oma laisklooma videoga nüüd endale natuke vett peale. Aga see selleks.

Teised pealkirjas välja toodud tegelased on Scott Hope (Fab Filippo), Buffy potentsiaalne kavaler, ja hr Trick (K. Todd Freeman), üks linna saabunud vampiiridest. Scott Hope’i häda on see, et ta tundub kohutavalt igav, mistõttu ei suuda ma leida ühtki head põhjendust, miks Buffy peaks tahtma temaga suhelda. Pärast Angelit tundub igati loogiline vaadata pisut teist tüüpi meeste poole, kuid miks valida täiesti silmatorkamatu meeskodanik, kellega ei paista ka vähimatki keemiat olevat? See on kahtlemata üks igaveseks vastuseta jäävaid elu suuri mõistatusi. Hr Trick on esmapilgul igivana vampiiri Kakistose (Jeremy Roberts) käsilane, kuid erinevalt viimasest suudab tema lõputiitriteni vastu pidada. Samuti on ta sel hetkel üks väheseid mittevalge rassi esindajaid Vampiiritapja Buffys, mida David Greenwalti käsikiri peab vajalikuks eraldi ära märkida.

Tegelikult on Faith, Hope, Trick olulistest sündmustest tulvil, ära tasuks märkida näiteks: Snyder on ülimalt vastumeelselt sunnitud Buffy kooli tagasi võtma, Giles suudab (pettuse abil) Buffy käest välja meelitada, et ta oli sunnitud tapma hinge tagasi saanud Angeli, mitte hingetu vampiiri, Faith suudab mineviku deemonitest (ajutiselt) üle saada jne. Ah jaa, ja just siis, kui tundub, et Buffy on elus uue lehekülje keeranud, kukub Angel taevast Sunnydale’i tagasi. Hüvasti, mõttetud unenäod, mis leiavad aset ainult sellepärast, et David Boreanaz on algustiitrites, ja tere tulemast, tegelik elu. 9/10

Marki lehekülje kommentaatorites tekitas järjekordselt paksu pahameelt, kuidas Xander Faithi jõllitas, mis on tuleviku sündmusi arvestades (näha muuhulgas ülaltoodud videos) mõistagi pisut irooniline.

Faith: Kas pole veider, et pärast tapatööd oled iga kord näljane ja kiimas? Buffy: Mõnikord… söön pärast tapmist ühe rasvavaba jogurti.