Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 4. osas mõrvab keegi taas elajalikult linnakese elanikke. Kas süüdi on Oz, kes täiskuu ajal võib-olla kogemata ula peale pääses, vastselt põrgust pääsenud Angel või hoopis keegi kolmas?

Marti Noxoni kirjutatud Kaunitar ja koletised on suures plaanis võrdlemisi mittemidagiütlev osa. Esiteks teame me võrdlemisi kindlalt, et tapmistes ei ole süüdi Oz, sest sama kahtlus on korra varem juba olnud ja selle osa puhul on teostus üsna sarnane. Teiseks tundub algusest peale ebausutav, et tapmiste taga on Angel, sest seegi kahtlus on varem läbi käinud ja hingega Angel meile teadaolevalt inimesi ei puutu. Järelikult jääb üle vaid keegi kolmas ning väga mugavalt on potentsiaalsed kahtlusalused Buffy värske sõbra Scott Hope’i (Fab Filippo) tuttavad. Ühesõnaga, Kaunitar ja koletised tundub pisut liiga osavalt konstrueeritud, justkui oleks ta mõnest stsenaariumide kirjutamise õpikust maha viksitud.

Seesama konstrueerituse teema tõstatab ka küsimuse, mis esimese asjana nii minul kui paljudel Marki lehekülje külastajatel pähe kerkis: kuidas täpselt omandas Angel, kes põrgust naastes õieti rääkidagi ei oska, esimese asjana püksid ja jalavarjud? Ma saan muidugi aru, et tegijate vaatevinklist on liig teda riist ripakil ringi lippamas näidata, kuid asja kaine mõistusega võttes pole see lihtsalt loogiline. Muidugi võib seda vaadata kui tegijate katset Angeli suhtes kahtlust äratada, vihjates, et vahest pole kõik nii, nagu pealtnäha paistab, kuid olen sügavalt veendunud, et sellist mõttekäiku nad küll ei järginud.

Liigset konstrueeritust näitab veel seegi, et Kaunitar ja koletised nii algab kui ka lõpeb Jack Londoni Ürgse kutse tsiteerimisega, kuid sellest hoolimata võib märgata teatud traagelniite. Näiteks Faithile ei anta võimalust silma paista, ehkki ta on siin osas olemas, samuti on Scott Hope sama mõttetu tegelane kui eelmises osas, kuid lõppkokkuvõttes jääb peale siiski positiivne noot, pealegi on Kaunitar ja koletised Noxoni mõistes võrdlemisi humoorikas. Kes teab, võib-olla on siin Whedoni enda käsi mängus… 8/10

Giles: Võime paluda Faithil teda valvata. Oz: Nüüd panete siis Tapja mind valvama. Tore, et te üle ei pinguta.