Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 6. osas peavad Snyderi poolt valitud vabatahtlikud kooli orkestri toetuseks maiustusi müüma, kuid linnapea ja hr Tricki mahhinatsioonide tulemusena on neil maiustustel omamoodi mõju.

Marki lehel olevaid kommentaare lugedes jääb mulje, et Šokolaad on Vampiiritapja Buffy üks parimaid osi, sest vähemasti selleks hetkeks, kui mina nendega tutvusin, oli täpselt üks inimene tunnistanud, et temale see osa eriti peale ei lähe. Siinkohal olen jällegi sunnitud vähemusega nõustuma. Jane Espensoni kirjutajadebüüt Buffy sarjas ei ole küll nõrk, kuid minule meeldib eelmiste osadega võrreldes millegipärast vähem. Võib-olla on asi selles, et kui tegijad püüavad ennekõike huumorile rõhuda, siis tundub toimuv kuidagi pingutatud. Eelmise hooaja osa Nõiutud, nördinud ning nõutud kannatas ju samuti sama sündroomi all. Lapsikud Joyce ja Giles, eriti aga Snyder, tunduvad lihtsalt tobedad, ehkki üksikuid helgeid momente neil mõistagi on.

Sestap meeldib mulle rohkem Šokolaadi tõsisem pool, nii paljukest, kui seda on. Kui eelmises osas paistis linnapea võrdlemisi kahjutu, siis nüüd näeme, et tegemist on siiski tõsise vastasega, kes ei löö millegi ees risti ette, kaasates oma eesmärkide saavutamisse ka hr Tricki. Viimase väljamõeldud plaan laste röövimiseks haiglast, et need deemonile sööta, tundub siiski liiga keeruline, arvestades, et sama asja oleks saanud saavutada tunduvalt lihtsamini ja suurema õnnestumistõenäosusega. Pluss on mõistagi, et tänu sellele kohtame taas Ethan Rayne’i (Robin Sachs), kelle tegelaskuju jääb teistega võrreldes paraku jälle vaeslapse ossa. Ethan Rayne kui karakter vääriks tõepoolest enam tähelepanu, kuid kahjuks jääbki ta suuresti kasutamata võimaluseks. Ent tema mannetud katsed põgeneda toovad siiski muige näole ning on tõenäoliselt ühed Šokolaadi naljakamad kohad, vähemasti minu jaoks.

Üks mõjusamaid arenguid, mille tagajärgi näeme hiljemgi, on kahtlemata Joyce’i ja Gilesi sündsusetu käitumine politseiauto kapotil, mis Buffy eest esialgu varjatuks jääb, ehkki selleni viiv on võrdlemisi piinlik. Samas kannatab Šokolaad selgesti Faithi puudumise tõttu, kuid võib-olla on siinkohal õigus ühel Marki lehe lugejal, kelle arvates oleks Faithi ja “teismelise” Gilesi viibimine üksteise läheduses olnud liiga riskantne. Mitmed teised, nagu näiteks Angel, vilksatavad samuti vaid korraks ekraanilt läbi, sedagi ilmselt sellepärast, et algustiitrites figureerimise eest mitte ilmaasjata makstud saada. Seega jah, üht-teist oleks saanud paremini teha. 7/10

Linnapea: See ei läinud küll nii, nagu plaanisin. Trick: Milles probleem? Üks deemon vähem, kellele andamit maksta. Enda arvates tegin teile teene. Linnapea: Küllap vist. Mina sinu asemel oleksin tulevikus nende teenetega ettevaatlikum.