Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 7. osas jõuab Sunnydale’i Faithi uus Valvur Gwendolyn Post (Serena Scott Thomas), kes hoiatab teisi Myhnegoni kinnast otsiva deemoni eest. Lisaks jõuab kätte paljastuste aeg.

Pärast Šokolaadi tantsu ja tralli algavad Sunnydale’is süngemad ajad. Tegelastevahelised head suhted muutuvad järjest hapramaks, sest ehkki Buffy suhted teistega on juba hooaja esimestest osadest olnud pingelised, hakkavad Xanderi ja Willow’ salajased lembestseenid rohkem mõjutama ka ülejäänud grupi liikmeid. Lisaks satub Xander peale Buffy ja Angeli romantilisele kohtingule, mida ta mõistagi enda teada ei jäta, mistõttu temale langeb taas Marki lehekülje lugejate viha. Tuleb tunnistada, et seekord on see viha mõneti õigustatudki, sest ta ei käitu tõesti kõige kenamini, kuigi on küsitav, kas ta teeb seda armukadedusest (kolm naist korraga on siiski pisut liig, või mis?) või ei seedi ta tõepoolest Angelit.

Teadasaamine, et Angel on elus, mõjutab kõige rängemalt Gilesi, sest temal tuli eelmisel hooajal taluda Angeli piinamist. Sellepärast on tema ka ainus, kelle reaktsiooni võib mõista, Faith ehk välja arvatud, kuna Faith ei tea Angelist peaaegu mitte midagi. Kõik ülejäänud käituvad antud olukorras kahjuks ülimalt nõmedalt ja tulevad taas lagedale põhimõtteliselt samade süüdistustega, millega Surnute paraadis. Jällegi olen sunnitud olema Buffy paadis, mida muuhulgas võib mõjutada fakt, et kurb Sarah Michelle Gellar on erakordselt armas. Armsam kui pahane Willow. Tundub, et meedial on järjekordselt õnnestunud minuga manipuleerida. Paha-paha.

Üle jääb veel Paljastuste nn suur paljastus. Selgub, et Gwendolyn Post polegi päris Valvur, vaid petis, kelm ja pahalane, kes Myhnegoni kinnast hoopis endale tahab. Minu meelest on enamasti paremad need osad, kus mingit suurt konksu ei ole ja tegevus sirgjooneline, kuid esimene Doug Petrie kirjutatud Buffy osa on selles mõttes erand. Buffy ja Faith võitlevad Paljastustes esmakordselt omavahel, kuid ette rutates võib öelda, et see ei jää viimaseks korraks. Ja kuna Angel on see, kes kinda üles otsib ja enda valdusse võtab, siis mängib temagi seekord suuremat rolli, mis on tänuväärne vaheldus piinatud näoga ühes-kahes stseenis osalemisele. Muuhulgas lööb Post Gilesi taas oimetuks, ent nüüd on tema vigastus niivõrd tõsine, et vaja läheb arstide abi. Seni on enamasti jäänud mulje, et korduvad peapõrutused ei avalda talle mingit mõju. Muidugi, kes teab, vahest oli Giles nooruses poksija.

Kõige enam mõjutab Posti reetlikkus muidugi Faithi, kes oli teda just usaldama hakanud. Just siit algab pöördumatult teekond sinna, kuhu ta hooaja lõpuks jõuab. Seda, mis juhtunuks, kui mõned tegelased oleksid antud olukorras käitunud teistmoodi ning püüdnud tema usaldust tagasi võita, ei saa me paraku iialgi teada, sest sarja tegijatel oli terve hooaja kava mõistagi ammu paigas. Faith teab vaid seda, et teiste jaoks on ta igavesti tagavara-Tapja, ta on üksi ja jääbki üksi, mistõttu on Paljastuste alguses olevat sünkroontapmist ja sõpruse algeid veelgi kurvem vaadata. 10/10

Oz: Tundub, et jäime paljust heast ilma. Xander: Sel juhul ei anna me toimunut õigesti edasi.