Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 9. osas on Cordelia Xanderi reetlikkusest endiselt kohutavalt löödud ja soovib vihahoos, et Buffy Summers poleks kunagi Sunnydale’i tulnud. Kahjuks ütleb ta seda kättemaksudeemon Anyankale (Emma Caulfield) ning tema soov täitubki.

Erinevalt paljudest Marki lehekülje lugejatest mulle kõikvõimalikud alternatiivdimensioonid, alternatiivajalood, “mis siis, kui…” jne enamasti ei meeldi, sest ehkki igas tõsiseltvõetavas ulmesarjas peab vähemalt üks selline osa olema, kipuvad need oma nõrkusega silma paistma. Marti Noxoni kirjutatud Soov on taas erand, kolmandat korda järjest annavad sarja tegijad meile suurepärase osa. Enamik kommentaatoreid Marki lehel nõustub siinkohal minuga, ehkki Mark ise jäi kahtlevale seisukohale. Huumorit on Noxonile omaselt küll vähe, kuid sellega teab juba arvestada ja Armunute teedega võrreldes on Soov veelgi suurem hädaorg, kui selline asi üldse võimalik saab olla.

Nagu näha, saab. Alustame kas või sellest, et Cordelia saab pärast soovi üsna ruttu aru, et Buffyga Sunnydale on hoopis parem paik: millegipärast kannab rahvas mittemidagiütlevaid riideid, koolis pole lubatud autoga käia, kuid see-eest toimub igakuine mälestusteenistus, samuti on kehtestatud komandanditund. Kuna Cordelia jääb kojuminekuga öö peale, saame peagi teada, miks: nimelt võimutsevad Sunnydale’is vampiirid, Käskijaga (Mark Metcalf) eesotsas. Muuhulgas on vampiirid ka Xander ja Willow. Kui pisut nuriseda, siis Käskija on Soovis võrdlemisi kammitsetud, esimesel hooajal mängis Metcalf ikka tunduvalt rohkem üle kui siin. Huvitav, kas tal kästi tagasi tõmmata või ei osanud Noxon lihtsalt tegelaskuju paremini ära kasutada?

Buffy sattus Sunnydale’i asemel küll Clevelandi, kus on samuti oluline vampiiride aktiivsuse sõlmpunkt, kuid Angel ja Giles on endiselt siin, lihtsalt saatus (õigemini Anyanka) määras nii, et nende teed Buffyga ei ristunud, kuigi Angel just selle eesmärgiga Sunnydale’i tuli. Angeli eesmärgist möödaniku tegusid heastada on saanud puuris istumine ja Willow’ mängukanniks olemine. Giles püüab vampiiride vastu midagi teha, kuid kuna tema abilisteks on vaid Oz, mõnevõrra üllatuslikult Larry (Larry Bagby III) ja keegi Nancy (Mariah O’Brien), siis loomulikult jääb sellest väheks.

Kui kunagi ammu, päris ülevaadete alguses küsisin, et huvitav, mitu filmi Las käia! (Bring It On) näitlejat Buffyst läbi käib, siis Eliza Dushku ilmus teatavasti välja mõned osad tagasi ning Soovis lööb külalisena pisirollis kaasa Nicole Bilderback. Ette rutates olgu öeldud, et tema ei jää viimaseks. Samuti peaks Soov olema esimene osa, milles Jonathan (Danny Strong) kaasa lööb, kuid talle ei anta ühtki repliiki. Taas Noxoni möödalaskmine?

Cordelia ise ei õpi toimunust midagi, sest esiteks saab ta ilma Buffyta võrdlemisi ruttu surma ja teiseks pööratakse reaalsus osa lõpus niimoodi tagasi, et kellelgi pole toimunust vähimatki aimu. Õige kah, sest alternatiivne reaalsus on kale: surma saavad enam-vähem kõik peale Gilesi: Buffy ise, Xander, Willow, Cordelia, Angel, Oz… Mõnede meelest on see halb, sest tegelased pidanuks toimunust õiged järeldused tegema, mitte teadmatuses viibima, kuid see ei ole osa mõte. Mõte on selles, et Buffy on teistest Tapjatest parem, sest tal on sõbrad, tervet hooaega ja kogu sarja läbiv teema. Näeme ju, milline on Faith, kes langetas otsuse üksi jätkata. Soovis näeme, mis juhtub Clevelandis karastunud, kuid sõpradeta Buffyga. Juhtub see, et Käskija võidab ja kaalukauss kaldub vampiiride poolele. Kahtlemata võib siin tuua muidki paralleele reaalse eluga, ent see pole selletagi hea maailm. Lepime lihtsalt sellega, et Buffy maailm sõprade keskel on parem. 10/10

Anyanka: Usaldav lollpea! Kuidas sa tead, et teine maailm sellest parem on? Giles: Ta lihtsalt peab olema!