Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 17. osas tuleb Faith kapist välja ja kõik saavad teada, kelle heaks ta tegelikult töötab. Faith ja linnapea leiavad, et Angelgi võiks nende püha üritusega ühineda ning püüavad selles suhtes üht-teist ette võtta, kuid kumb võidab: Angel või Faith?

Doug Petrie kirjutatud Vaenlased on jällegi väga hea Buffy osa, kuid millegipärast ei oska ma selle kohta eriti midagi öelda. Eelmise osa kohta kirjutasin võib-olla liigagi palju, nii et küllap need kaks asja tasakaalustavad teineteist. Vaenlasi on taas võrdlemisi ebamugav vaadata, sest Faith käitub üsna ebameeldivalt (vaene surmale määratud deemon…) ja huumorit, mis aitaks pingeid maandada, eriti ei ole ega tule. Lõplik süžeepööre, mis paljastab, et Faith sai lootusetult tüssata, tuli paljudele, sealhulgas kunagi ammu ka mulle, muidugi täiesti ootamatult. Tean, et olen varem väljendanud taoliste lahenduste suhtes teatud vastumeelsust, kuid siinkohal see töötab, ehkki tagantjärele tark olles tundub Angel kurja Angeli rollis liiga usutav. Tal on mõistagi olnud aastasadu aega oma näitlejaoskusi täiendada, ent ikkagi näib sedavõrd veatu etteaste ebareaalne. Ent lepime sellega.

Veel võiks mõtiskleda, mis täpselt viis Buffy ja sõbrad mõttele Faithi kahtlustama hakata, sest kuigi ta on hoidnud omaette, pole ta selleks senini otsest põhjust andnud. Üks võimalik järeldus on muidugi see, et ta tunneb end nüüdseks meie seast lahkunud deemoni kodus liiga mugavalt, näiteks teab Faith eksimatult, kus asub laelambi lüliti. Väike nüanss, mida esmapilgul ei pruugigi tähele panna, sest dialoog ei viita sellele kuidagimoodi, kuid korduval vaatamisel torkab kindlasti silma. Marki arvustuse kommentaarides juhiti sellele samamoodi tähelepanu. Väikesi vihjeid on teisigi, kuid ennekõike loeb ikkagi teadlikuks saamine faktist, et pimeduse pahem käsi on Faithist jagu saanud, mitte see, kuidas selle järelduseni jõuti.

Sellegipoolest takistab mingi asi mind Vaenlastele maksimaalset arvu punkte panemast. Äkki tundub Faith viimastes osades liiga üheplaaniline, puhas kurikael, kuigi ei tohiks? Miski igatahes natuke häiris. 9/10

Angel (Xanderi löömise järel): See tüüp käib mulle lihtsalt närvidele.