Vampiiritapja Buffy kolmanda hooaja 18. osas puutub Buffy kokku tapetud deemoni verega ja talle lisandub deemonlik külg. Kui esialgu tundub juhtunul olevat üksnes positiivne lisaväärtus, siis peagi ilmnevad ka negatiivsed tagajärjed.

Teravkõrv puudutab ameeriklaste jaoks ülimalt tundlikku teemat. Ehkki see on käesolevas osas pigem kõrvalliin, ronib üks tegelastest optilise sihikuga püssiga kooli kellatorni. Hiljem saame teada, et ta kavatses tappa üksnes ennast, aga mitte teisi õpilasi. Igatahes valis ta selleks otstarbeks väga vale relva ja kruvis sellele põnevuse lisamiseks veel sihikugi külge. Teravkõrv paistab üldse silma mustema huumoriga kui Vampiiritapja Buffyle kombeks.

Ent Eric Harris ja Dylan Klebold ei teinud nalja, kui nad 20. aprillil 1999 relvastatult Columbine’i keskkooli läksid ja seal tõelise veresauna korraldasid, tappes 15 (sh iseennast) ja vigastades 21 inimest. Teravkõrv pidi eetrisse minema nädal aega hiljem, 27. aprillil 1999, kuid mõistagi tõsteti see riiulile paremat aega ootama ning ta jõudis eetrisse alles kaks nädalat enne neljanda hooaja algust. Enamasti on selline (parema väljendi puudumisel) tsensuur üle pingutatud, aga antud juhul võib tegemist olla ühega vähestest juhtudest, mil taoline otsus oli õigustatud, sest kõigest nädal pärast juhtunut oleks musta huumoriga vürtsitatud potentsiaalne koolitulistamine paljude jaoks olnud liiga hell teema. Pealegi oli Teravkõrv hooaja pealiini suhtes võrdlemisi eraldiseisev, seega ei kaotanud sarja püsivaatajad üldises plaanis suurt midagi, kui seda osa mõned kuud hiljem nägid. Huvitaval kombel oli isegi Mark, kes püüab sarjast võimalikult õndsas teadmatuses olla, selle arenguga kursis. Olen hakanud kahtlema, kas ta ikka teab nii vähe, kui mõista annab.

Mis puutub osasse endasse, siis millegipärast meeldib see mulle irratsionaalselt palju. Iseenesest on see ju tobe ja palju asju keeratakse naljaks, samuti tuleb uskmatust mõnes kohas lausa meeleheitlikult alla suruda. Enda mahalaskmist vintpüssist juba mainisin, lisaks osutub kurjamiks lõppkokkuvõttes kooli kokatädi, kes kallab täiesti avalikult potti rotimürki. Et igaüks aru saaks, millega tegu, on pakile mõistagi trükitähtedega kirjutatud “Rotimürk”. Näiteks kiri “Arseen”, või mis veelgi hullem, konkreetne tootenimi, oleks mõistetav juba ainult edasijõudnutele.

Ent millegipärast ei lase ma neil hiiglaslikel puudustel end seekord häirida, sest positiivset jääb lihtsalt niivõrd palju meelde. Üks näide: tagasivaade osale Šokolaad, kui Buffy saab lõpuks teada, mis tema ema ja Gilesi vahel tookord tegelikult juhtus. Kui aga keegi lootis, et tänane tsitaat on pärit just sellest stseenist, siis peab ta kahjuks pettuma, Jane Espensoni käsikirjas on küllalt teisigi pärle. 10/10

Angel: Paljud asjad, mis esmapilgul näivad head, tugevad ja võimsad, võivad põhjustada valu. Buffy: Nagu näiteks surematus? Angel: Täpselt. Olen sellest surmani tüdinud. Buffy: Väga naljakas. Angel: Ma olengi naljakas.