Angeli 6. osas ulatab Angel Kate’ile abikäe, et saata armeenlasest maffiaboss Papazian (John Capodice) sinna, kus on tema õige koht, ehk trellide taha. Papaziani kaitsja Lee Mercer (Thomas Burr) advokaadibüroost Wolfram & Hart haub aga välja salaplaani tema päästmiseks.

Mõistuse ja tundlikkuse stsenarist on Tim Minear, kellele see oli esimene Joss Whedoni käe all kirjutatud osa. Mõnede meelest on Minear isegi kõvem tegija kui Whedon ise, ent tema osalusel valmivatel sarjadel kipub olema üks häda: nende tegemine katkestatakse küllaltki ruttu. Nii võib naljaga pooleks öelda, et Angel pidas tema kampalöömisele vaatamata isegi kaua vastu. Mineari sulest on pärit päris paljud Angeli võtmeosad, ehkki Mõistus ja tundlikkus ise on selles vaates pigem näpuharjutus. Samuti töötas Minear koos Whedoniga sarjade Firefly ja Nukumajake (Dollhouse) juures, mis tema needusest ei pääsenudki, kuigi Nukumajakese 2. hooaeg on siiski paras varajane jõuluime.

Ütlesin, et Mõistus ja tundlikkus on näpuharjutus, kuid seda vaid sellepärast, et tegijad alles mõtlesid, kuhupoole sarjaga liikuda, mistõttu ei mängi siinne tegevus suuremas plaanis erilist rolli. Ent on see vast näpuharjutus! Marki lehekülge lugedes saab aru, et arvamused selle osa suhtes lähevad lahku, kuid vähemalt minu meelest on see senistest tugevaim, väärides ühtlasi maksimumhinnet. Küsimusi tekitab ilmselt osa toon, sest väga sünget maffiabosside temaatikat vaadatakse pigem läbi huumoriprisma ja lõpuks keeratakse asi täitsa üle võlli. On täiesti selge, et igaühele selline käsitlus kuigivõrd peale ei lähe, eriti arvestades, et maailmas on üllatavalt palju täiesti umbes naljasoonega inimesi ja veelgi enam neid, kellele ei meeldi must huumor. See on küll pisut üldisem ja mitte sealsetest kommentaaridest tingitud remark.

Üht-teist sellist, mis tulevasi sündmusi mõjutama hakkab, Mõistuses ja tundlikkuses siiski aset leiab. Meile tutvustatakse paari uut tegelast, kellest üks on Kate’i isa (John Mahon). Näeme, et Kate’i suhted isaga võiksid olla tunduvalt paremad ning see osa neid teineteisele just ei lähenda, kuid ehkki tundlikkustreening lisab asjale üleloomulikku vürtsi, olid kõik pinged juba varem olemas. Hiljem mõjutab Kate’i isa saatus oluliselt ka Kate’i ja Angeli vahelisi suhteid. Teine korduv tegelane on Wolfram & Harti advokaat Lee Mercer, kes võeti taas tööle initsiaalide alusel, kuigi me sellest käesolevas osas veel midagi ei tea. Nali naljaks, aga kõigi Wolfram & Harti kesktaseme advokaatide nimed algavad tähtedega L ja M. Lee Mercer on neist arvatavasti kõige kahvatum kuju, mistõttu tema eluiga Angelis jääb võrdlemisi lühikeseks.

David Boreanaz saab ennast jälle välja elada, kehastades vahelduseks nõmedat turisti mängivat Angelit ja tundlikku Angelit. Koomiline Angel on üldiselt päris libe tee, sest kuigi üldsus paistab teisiti arvavat, siis minu meelest see enamasti ei tööta, aga Mõistuses ja tundlikkuses mõjub see suhteliselt veenvalt, andes ühtlasi Cordelia’le ja Doyle’ile võimaluse abilise rollist pääseda ja ise silma paista. 10/10

Allen: Millised sinu vanemad olid? Angel: Nad olid suurepärased. Maitsesid peaaegu nagu kana.