Angeli 13. osas peab Angel uurima, mis juhtus mehega, kes näib olevat ära keenud ja seejärel plahvatanud. Paistab, et kuidagi on asjasse segatud salapärane ja kaunis deemoniprintsess Jhiera (Ling Bai), ent kuidas täpselt?

David Greenwalti ja Marti Noxoni kirjutatud Naist peetakse üldiselt üheks halvimaks, kui mitte kõige halvemaks Angeli osaks, millest annavad märku ka kommentaarid Marki lehel. Mina nii karme sõnu ei tarvitaks, sest võrreldes eelmise osaga Lapseootel on Naine minu meelest samm edasi. Küll jäi Naine esimeseks ja viimaseks korraks, mil Marti Noxon sarjale Angel ametlikult kaastööd tegi, nii et võib-olla tema ideed teiste tegijate omadega tõepoolest kuigivõrd ei haakunud.

Naine käsitleb järjekordselt teemat, mis ulmesarjades vahest isegi üleliia populaarne, täpsemalt emantsipatsiooni, vihjates muuhulgas ka naiste ümberlõikamisele. Õnneks teeb Angel seda märksa progressiivsemalt kui enamik telesarju. Võrdleme Naist näiteks sarja Tähevärav SG-1 (Stargate SG-1) osaga, mille nimigi loominguliselt Emantsipatsioon (Emancipation). Viimases läheb Suur Valge Mees teise planeedi inimestele õpetama, kuidas elada tuleb, ning vaatajale raiutakse põhimõtteliselt nuiaga pähe, et naised ja mehed on võrdsed. Kui mõni selles küsimuses veel kõhklema peaks, siis kurjamit mängib paha asiaat nr 1 Cary-Hiroyuki Tagawa ise, millega peaks küll kõik öeldud olema. Selle kõrval on Naine eesrindlikkuse kehastus, ehkki Ling Bai on millegipärast jällegi asiaat. Kuna tema kehastatav Jhiera teeb mitmeid kõlbeliselt kahtlasi valikuid, siis see stereotüüp, et asiaadid saavad mängida põhiliselt pahasid tegelasi, püsib paraku endiselt.

Jhiera käsitlus selles osas jätab mulje, et temas on ainest korduvaks tegelaskujuks, mida andis ühes intervjuus mõista ka Ling Bai ise, kuid sellegipoolest jääb Naine ainsaks korraks, mil teda ekraanil näeme. Võimalik, et seda otsust aitas langetada Bai võrdlemisi märgatav aktsent, kuid üsna tõenäoliselt arenes sari lihtsalt suunas, kuhu Jhiera ei sobinud. Üht kõrvalosa mängib Naises Heather Stephens, kelle nimi ei ütle enamikule vaatajaist üsna kindlasti midagi, kuid kuna üks minu lemmikmänge arvutil on Wing Commanderi sari, siis mulle ütleb küll, sest sarja (seni) viimaseks jäänud osas Wing Commander: Prophecy on Stephensil päris märkimisväärne roll. Ei saa küll öelda, et tema esitus Prophecys oleks mingi näitekunsti tippteos, aga silm vähemalt puhkab teda vaadates. Angeli juurde tagasi tulles tuleb nentida, et lisaks ideedele meeldib tegijatele korduvkasutada ka näitlejaid. Naise tiitritest võib välja lugeda vähemalt kaks nime (Sean Gunn ja Chris Durand), keda oleme varem juba teistes rollides näinud, mis sarja lühikest ajalugu arvestades on päris omapärane saavutus.

Naises on teisigi olulisi ja/või väärt momente, näiteks võtab Angel Wesley ametlikult oma palgale ning pingelisel hetkel jagab muuseumis enda teadmisi Manet’ ja Baudelaire’i kohta teistegagi. Ehkki Naine vääriks ehk palli võrra madalamat hinnet, lasin järgneval videotsitaadil ning teistel positiivsetel momentidel meele härdaks teha. 8/10