Vampiiritapja Buffy neljanda hooaja 15. osas haub Buffy oma sõpradega plaani Adami peatamiseks. Samal ajal tuletatakse meile meelde, et Sunnydale’is on veel üks Tapja, kes lebab haiglavoodis koomas. Kuid preili liigahtab…

Marki lehel avaldati arvamust, et aja jooksul süvenes Buffy autorites kahtlus, kas Adam kurjamina üksinda neljanda hooaja välja veab ja nad pöördusid seepärast end eelmisel hooajal tõestanud tandemi linnapea-Faith poole. Mina arvan siiski, et Faithi koomast väljatulek oli tegijatel plaanis algusest peale, sest arvestades Tapjate üleloomulikke võimeid, sealhulgas võimet kiiresti terveneda, ei saanud ta ju ometi igaveseks haiglavoodisse jääda. Samas näib, et väljastpoolt ekraani ei suuda Adam osadest energiat välja imeda, mistõttu Selle hooaja tüdruk on kohe oluliselt etem. Enne uuesti vaatamist arvasin, et see osa võiks väärida umbes üheksat punkti, kuid vaatamise käigus ei õnnestunudki leida põhjendust, miks too punkt maha võtta. Seega saab Selle hooaja tüdruk maksimumpunktid.

Lisaks tegelikule elule sisaldab Doug Petrie kirjutatud Selle hooaja tüdruk ka mitut unenäostseeni, sedapuhku Faithi vaatevinklist. Muuhulgas viidatakse neis taas Buffy nooremale õele, mis esmavaatajad hämmingusse viib, sest nende teada Buffyl ju õdesid-vendi pole. Sunnydale’i (endine) linnapea esineb oma stseenides samuti tuntud headuses, saates Faithile ühtlasi haua tagant eseme, mis mõjutab oluliselt järgmise osa sündmusi. Koomast väljumiseks peab Faith esmalt unenägudes Buffyst jagu saama, kuid päriselus asjad nii roosiliselt ei lähe, sest Buffy pole ainus, kes teda otsib: Sunnydale’i politsei tahab samuti Faithiga vestelda. Kui kolmandal hooajal seisis Faith pikalt teelahkmel, nii et juhuste õnnelikuma kokkulangemise korral võinuks temast saada “heade” esindaja, siis nüüd ta seda võimalust enam isegi ei kaalu ja Sunnydale’is pole ka kedagi, kes teda eneseparandamise teele suudaks suunata.

Loo muudab veelgi segasemaks tõik, et Valvurite Nõukogul on haiglas oma spioon, kes Faithi põgenemisest neile teada annab. Nõukogu kaalub olukorda ja saadab Sunnydale’i olukorda ohjama härjad, kelle tegutsemist näeme lähemalt järgmises osas. Tõsi, huvitav oleks teada, miks Nõukogu arvab, et suudab Faithi kontrollida, kui Buffy on nad pikalt saatnud, Giles ja Wesley ametist lahti lastud ja eelmine katse Faithi õpetada kukkus lootusetult läbi.

Ent Faith pole ainus, millega Selle hooaja tüdruk silma paistab. Väga hea on näiteks stseen, milles Buffy planeerib Riley päästmist pahade sõjaväelaste küüsist. Riley isegi on eelmise osaga võrreldes justkui teine inimene ega käi vähimalgi määral närvidele, mis näitab taas, et sarja tegijatel polnud selget seisukohta, mida temaga ette võtta. Spike selle osa sündmustesse suurt ei puutu, seega näidatakse teda vaid korra, kuid sellegipoolest õnnestub tal öelda vähemalt üks kuldne repliik. Samamoodi areneb vaikselt edasi Willow ja Tara suhe.

Selle hooaja tüdruk lõpeb väga huvitava koha peal, mil Faithi ja Buffy järjekordse võitluse järel viimase kodus kasutab Faith linnapea antud seadet, mis lööb mõlemad tüdrukud oimetuks. Ärgates kõlab Buffy suust Faithi lemmikfraas… 10/10

Buffy: Faith on ärkvel. Ta peksis kellegi läbi, võttis tema riided ja kadus haiglast. Keegi ei tea, kus ta on. Xander: See väärib kõigi aegade halvima ajastuse auhinda.