Angeli 15. osas ründab deemon, kes kõigi eelduste kohaselt pidanuks olema rahumeelne, Los Angelese metroos reisijaid. Angel ja Kate peavad ühendama jõud, et selgitada välja, mis sundis seda deemonit niivõrd ebatüüpiliselt käituma.

Kes on Kadunud poja stsenarist? Loomulikult Tim Minear. Varasemaid postitusi lugenud võivad juba aimata, millise hinde käesolev osa minu käest saab. Ja nad ei eksi. Marki lehel läksid arvamused Kadunud poja suhtes lahku, kuid minu meelest on jällegi tegemist väga tugeva osaga, millele ei õnnestu parimagi tahtmise korral midagi ette heita.

Kadunud poeg tõmbab üsna osavalt paralleeli Kate’i ja Angeli vahel: mõlemad on olnud sunnitud elama oma isa varjus. See paralleel annab ühtlasi taas võimaluse vaadata tagasi ajale, mil Angelist sai vampiir. Ehkki Vampiiritapja Buffy esimestes osades polnud Angeli taust veel päris selge, tuues endaga kaasa ebakõlasid aastaarvudes, lepiti Virgumise, teise hooaja finaali ajaks lõpuks kokku, et Angel muudeti vampiiriks Galways aastal 1753. Lugesin just hiljuti kusagilt kriitikat, et Hollywoodi filmitegijate arvates on Iirimaal täpselt üks linn, Dublin, ja igal pool mujal kasvatatakse lambaid. Teisi linnu, nagu näiteks Corki, pole olemas. Lühikeses linnade loetelus oli nimeliselt ära mainitud ka Galway, seega on hea meel tõdeda, et antud stereotüüp pole absoluutne.

Tagasivaade Angeli minevikule tähendab seda, et esimest korda näeme Angelis tema muundajat Darlat (Julie Benz). Buffy vaatajale on tema nägu muidugi tuttav, kuid Angeli vaatajate hulgas on piisavalt neidki, kellele tema elulugu võõras, sellepärast tuletatakse meile kaadritega Buffyst uuesti meelde, kuidas kõik täpselt käis, täiendades seda hulga lisastseenidega. Liami (Angeli nimi, enne kui temast sai vampiir) prassimist ja porduelu oleme näinud varemgi, kuid see osa annab mõista, et Liami käitumine on eelkõige tingitud soovist isale koht kätte näidata. Tema suhted isaga pole kõige paremad, kuigi pole täpselt teada, miks nimelt. Mulle tundub siiski, et joomine on pigem tagajärg, mitte põhjus. Ainus pereliige, kellega Liam hästi läbi saab, on tema õde, kes ta pärast, vampiirina, hukatuslikult sisse kutsub. Võib-olla poleks tasunud õpetussõna kadunud pojast, mis muuhulgas sellele osale nime annab, nii sõna-sõnalt võtta. Samas on Darlal õigus: Angel peab nüüd igavesti leppima teadmisega, et polnud oma isa jaoks piisavalt hea.

Täpselt samad probleemid varjutavad Kate’i elu, kellest sai politseinik üksnes seepärast, et politseinik oli ka tema isa. Kate’i kõne osas Mõistus ja tundlikkus muutis tema suhteid isaga kahtlemata pingelisemaks, mistõttu Kate rõõmustabki, kui isa ootamatult tema elu vastu huvi tundma hakkab. Paraku ei tea Kate, et isa huvil on hoopis pragmaatilisem põhjus: Angel avastab, et tema isa on astunud libedale teele ja töötab nüüd kahtlase väärtusega kodanike heaks. Angel püüab Kate’i isa elu päästa, kuid vana Lockley ei kutsu teda sisse ning Angel on sunnitud abitult pealt vaatama, kuidas ta sureb. Enda isa ta tappis, Kate’i oma päästa ei suutnud: läbikukkumine oma eesmärkide poole püüdlemisel on sarjas Angel läbiv teema.

Wesley ja Cordelia Kadunud pojas eriti millegagi silma ei paista, sest esikohal on ikkagi Angeli ja Kate’i etteasted, küll aga teeb pisikese rolli Galway baaridaamina noor Christina Hendricks, kes hiljem Firefly‘s mängis end kõigest kahe osaga igaveseks meie südameisse kui Saffron, Malcolm Reynoldsi seaduslik abikaasa. 10/10

Turvasüsteem: Uks on avatud. Cordelia: Suur tänu! Turvasüsteem: Vannitoa aken on irvakil.