Angeli teise hooaja avaosas teeb sarja nimitegelane vale otsuse, olles seepärast sunnitud kaitsma rasedat naist (Justina Machado), kelle veel sündimata laps mängib ebamäärases tulevikus olulist rolli. Õilsa eesmärgi nimel peab Angel tegema midagi sellist, mida ta kunagi varem pole teinud.

Angeli teise hooaja avalöök on märksa tugevam kui Buffy vastava hooaja algus. Pole ka imekspandav, arvestades, et kui mälu alt ei vea, peaks teine hooaeg olema Angeli parim. Vähemasti arvavad niimoodi väga paljud ja sama mulje on jäänud mullegi, ehkki seisukohtadel on omadus aja jooksul muutuda. Marki lehel läksid arvamused Kohtupäeva suhtes lahku: Mark ise ja paljud teised leidsid, nagu minagi, et tegu on väga tugeva osaga, mõned aga nii positiivselt meelestatud polnud. Kriitika, et rasedat naist ja keskaegset tribunali puudutav põhiliin ei ole kuigi huvitav, pole päris õhust võetud, kuid muu tegevus kompenseerib selle, vähemalt minu jaoks.

Ilmselt on asi selles, et Kohtupäev ei püüagi end tõsiselt võtta. Vaatame, kuidas see osa algab: ekraanile ilmub kurjakuulutava välimusega roheline deemon (Andy Hallett)… ja hakkab tapatöö asemel esitama Gloria Gaynori surematut hitti I Will Survive. Vahetult selle järel marsib peategelaste tõsine kolmik läbi peeglitest palistatud jõusaali, ajades nurja tagaruumides toimunud ohvrirituaali. Ja nii edasi. Asjaolu, et Angel tapab kogemata “hea” deemoni, tõmbab naljaviskamisele muidugi mõneks hetkeks piduri peale, kuid varsti on tema enda kord lauluga üles astuda. Pealegi, kuidas oleks võimalik unustada Los Angelese kesklinnas toimunud piigivõitlust?

Originaal paitab muidugi pisut enam kõrvu.

Tegevuspaik, mida meile kohe alguses tutvustatakse ja mis teise hooaja sündmustes olulist rolli mängib, on deemonite karaokebaar Caritas, mida peab juba mainitud roheline deemon Lorne. Lorne ei ole tegelikult Andy Halletti jaoks esimene kord Whedoni sarjas üles astuda, Buffy neljanda hooaja osas Vaikus võib teda samuti vilksamisi näha, kuid selleks peab väga hästi teadma, kuhu vaadata. Kahjuks polnud saatus Andy Halletti vastu lahke ja juba 2009. aastal lahkus ta meie hulgast. Kui Glenn Quinn oli oma valikutes ise süüdi, siis Halletti viis niivõrd varakult teise ilma haige süda. Paneb tõsiselt mõtlema, eriti kui arvestada, et oleme samal aastal sündinud.

Veel näitlejatest. Alates sellest osast on algustiitrites Gunni mängiv J. August Richards. Mitme-setme aja pärast jõuab sinna ka Andy Hallett, kuid tema peab seda veel üsna kaua ootama. Lisaks löövad Kohtupäevas taas kaasa Christian Kane (Lindsey), Stephanie Romanov (Lilah) ja Julie Benz (Darla), kuigi põhiliiniga nad seotud pole. Lorne’i kõrval jõuab Kohtupäevas esmakordselt ekraanile veel üks uus tegelane, hädine deemon Merl (Matthew James), keda Angel füüsilise vägivallaga ähvardades sageli info hankimiseks kasutab.

Angeli teine hooaeg toob endaga kaasa veel ühe olulise muudatuse: sari anti DVD-l välja laiekraanformaadis. Näiteks Buffy jäi kuni lõpuni truuks vanale heale 4:3-formaadile, üks erand, millest tuleb eraldi juttu, kui õige aeg käes, välja arvatud. Nende jaoks, kes on vaadanud 2. regiooni (Euroopa) DVD-sid, võib see tunduda üllatav, sest Euroopa DVD-del on Buffy alates neljandast hooajast laiekraanformaadis, mis tähendab, et pildis võib näha elemente, mis pole vaatamiseks mõeldud. Sama häda kummitab ka Angeli käesoleva hooaja DVD-sid, sest filmima hakati laiekraanformaadis alles alates kolmandast hooajast.

Kohtupäev on osa, mille hinne kõikus taas kahevahel, kuni kaalukauss lõpuks otsustavalt ühele poole kaldus. Kallutajaks ei keegi muu kui salapärane külalisesineja. Teist osa järjest teeb Angel vaatajale üllatuse, jättes olulise osatäitja nime lõpuni saladuseks. Selleks külalisesinejaks on Faith ja tema stseen Kohtupäevas, kus jääb kõlama mõte, et okkaline on tee püha tõe juurde, kahtlemata üks Faithi tugevamaid ja vahest ka üks sarja tugevamaid. Kahjuks kaob Faith nüüd “lõpmata pikaks ajaks”, kui kasutada Ned Alleyni sõnu Armunud Shakespeare’ist (Shakespeare In Love). 10/10

Angel: On kolm asja, mida ma ei tee: ma ei päevita, ma ei käi kohtamas ja ma ei laula avalikus kohas.