Vampiiritapja Buffy viienda hooaja kolmandas osas saabub Sunnydale’i deemon Toth (Michael Bailey Smith), kuid Buffyt tapma mõeldud lask läheb märgist mööda, tabades hoopis Xanderit. Järgmisel hommikul avastab Xander, et tema elu püüab omastada kuri teisik.

Üle hulga aja jõuab meie ette taas Xanderi-keskne osa, mille stsenarist on Jane Espenson, kelle puhul võib juba ette eeldada, et huumoril on Asendajas keskmisest suurem roll ja täpselt nii ongi. Mõnikord läheb Espenson oma naljadega teatavasti liiale, kuid selle osa puhul taoline lähenemine õnneks töötab; kui ei töötaks, oleks vaatamine üsna valus.

Asendajas näeme, et Xander hakkab lõpuks ometi täiskasvanuks saama: aitab keldris elamisest, kus Xander on sunnitud sõpradega pealt kuulama oma vanemate tülisid. Anya pealekäimisel otsustabki Xander otsida korteri ja isamaja keldrist igaveseks välja kolida. Esmapilgul kuri teisik aitab ametikõrgenduse saamise ja üürilepingule allakirjutamisega samuti Xanderi elu parema järje peale seada. Aeg toob selgust sellessegi, kes too kuri teisik tegelikult on: deemoni võlukepp jagas Xanderi isiksuse kaheks pooleks, millest üks sai kõik tema enesekindlad omadused, teine aga tema ebakindlama poole. Palju ütleb fakt, et toimuvat näidatakse just ebakindla Xanderi vaatevinklist, sest nõnda peab Xander ükskord endale tunnistama, et tegelikult on eneseusk ja -kindlus tema sees täiesti olemas, kui ta need üles suudab leida.

Päris mitmes stseenis näeme korraga kaht Xanderit ja asjaolu, et Nicholas Brendonil on kaksikvend Kelly Donovan, aitas eriefektide pealt oluliselt kokku hoida. Kes väga hoolega vaatab, peaks siiski suutma eristada, kumb on Nicholas, on ta ju seni osalenud sarja igas osas, seega vaatajale tuttav. Väike vihje: see, kes räägib, on Nicholas, välja arvatud juhul, kui Xanderid ütlevad midagi samal ajal.

Esmapilgul on Asendaja tüüpiline augutäide, mis sarja üldises arengus suurt rolli ei mängi. Sellegipoolest on siin kaks otsustava tähtsusega hetke. Neist esimene, mille olulisus ei jäänud märkamata ka Markil, on see, kui Riley tõdeb, et tema armastab küll Buffyt, kuid Buffy teda ei armasta. Seda taibanuna astub Riley allakäiguspiraalile, mis viib üsna ruttu tema lahkumiseni sarjast. Teine oluline moment, mis esmavaatajale võib tunduda vaid humoorikas kõrvalepõige, on Buffy ema peavalu. Joss Whedoni nimeline traagiliste sündmuste generaator kogub vaikselt tuure. Kolmas, hetkel vähemoluline areng näitab, kuidas Spike’i huvi Tapja vastu muutub järk-järgult ebatervemaks.

Kuigi tänane jutuke on pigem sündmuste kirjeldus kui selline ülevaade, millega rahule võiks jääda, tähendab algav õudusfilmifestival, et tuleb leppida sellega, mis on, ja ülearu mitte kurta. 9/10

Giles: Ma ju ütlesin: “Püha taevas!” Buffy: Sa ütled seda kogu aeg. Giles: Ja see on alati oluline.