Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et nagu tavaliselt, oli mul ka sellel aastal novembri lõppu ja detsembri algusse planeeritud puhkus. Kui varasematel aastatel on see aeg olnud pühendatud PÖFF-il osalemisele, siis seekord otsustasin tegeleda millegi kasulikumaga ja võtta ette reisi Põhja-Ameerika mandrile. Reisi täpsem põhjus tuleb välja mõne aja pärast, et põnevust ülal hoida, kuigi mu tuttavad seda juba teavad. Igatahes sujus reis probleemivabalt, tõestades, et hea planeerimine on pool võitu.

Järgnevate päevade jooksul ongi kavas anda täpsem ülevaade sellest, mida ma seal tegin ja keda nägin. Kui kõik hästi läheb ja ma kirjutada viitsin, siis ilmub siia lehele iga päev uus nupuke ühe päeva tegemiste kohta. Esimene lugu jõuab avalikkuse ette loodetavasti juba täna õhtul ja järgmised igal õhtul samal ajal. Tahaks loota, et minus leidub piisavalt kirjamehe andi, tekitamaks tahtmist pärast esimest osa edasi lugeda. Kuna reis kestis 16 päeva, siis jätkub lugemist loodetavasti rohkem kui kaheks nädalaks. Mõistagi on reisi pikkusest inspireeritud ka käesoleva loo pealkiri, kuigi siinkohal on tegemist selge kunstilise liialdusega: magamata öid oli tegelikult ainult paar tükki.

Meeldetuletuseks siis veelkord: esimene peatükk 16-osalisest reisikirjast proloogi ja epiloogiga ilmub eetrisse täna (5. jaanuari 2008) õhtul kell 18.